Sterowniki

Sterowniki

Sterowniki nawadniania to w pełni zautomatyzowane urządzenia, które kontrolują  nawadnianie terenu poprzez sekwencyjne regulowanie procesu podlewania roślin w ogrodach, na przydomowych posesjach lub w innym terenie zielonym. Ich zastosowanie gwarantuje komfortowe oraz precyzyjne prace pielęgnacyjne. Tylko dzięki w pełni zautomatyzowanym urządzeniom, nawadnianie staje się maksymalnie wydajne i efektywne. Trudno sobie wyobrazić, aby pielęgnacja ogrodów i wszelkich terenów zielonych mogła być bardziej owocna.

Zasadność użycia sterowników nawadniających

Odpowiednie nawadnianie terenu pozwala na stworzenie wysoko efektywnej architektury terenów zielonych, z zachowaniem oczekiwanej estetyki, ale także uwzględniając wszystkie potrzeby roślin.

Dzięki tym urządzeniom możliwe jest utworzenie w ogrodzie osobnych stref zielonych, zgodnie z konkretnymi wymogami poszczególnych roślin.

Oferowane przez nas urządzenia można także stosować na całej powierzchni ogrodu, nad ziemią lub pod jej powierzchnią, bez konieczności dzielenia terenu na poszczególne strefy. Wszystko zależy od indywidualnych założeń architektury naszego ogrodu lub terenów zielonych.

 Zaawansowane technologicznie sterowniki

Sterowniki regulujące poziom nawodnienia terenu zapewniają roślinom stały dopływ wody. Niektóre z nich potrzebują bardzo dużej jej ilości, aby móc się prawidłowo rozwijać.  To właśnie z tego względu polecamy podział ogrodu na sektory, bądź strefy i takie pogrupowanie roślin zgodne  z ich zbliżonymi właściwościami. Do poszczególnych stref zostanie przypisany sterownik nawadniania, który poza kontrolą człowieka, w pełni automatycznie, dostarczy do każdego sektora odpowiednią ilość wody. Większość sterowników nawadniania charakteryzuje się szeroką paletą wyboru programów, dzięki którym użytkownik posiada kontrolę nad załączaniem dodatkowych akcesoriów. Istnieje możliwość sterowania włączaniem pompy wodnej, zaworu głównego. Każde z urządzeń nastawia się na określony czas pracy, ale także oczekiwany system zraszania powierzchni, czego przykładem są 3 niezależne programy kaskadowe pozwalające na nawadnianie niezależnie od siebie.

 Zalety sterowników nawadniających

Nowoczesne systemy nawadniające są bardzo powszechnie stosowane w Europie, ale i w naszym kraju wciąż zyskują na popularności. Nie sposób jest samodzielnie kontrolować poziomu nawodnienia gleby, a to skutkuje nieprawidłową dbałością o rośliny, jakie na niej występują. Nowoczesne sterowniki wyposażone są w czujniki opadu, dzięki którym przerywają nawodnienie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Są bezpieczne w obsłudze, a ich zasilanie odbywa się za pomocą baterii lub prądu elektrycznego. Można je dowolnie programować, uwzględniając zakres zapotrzebowania poszczególnych gatunków roślin. Zapewniają możliwość doboru odpowiedniego programu, a dodatkowo można je ustawić zgodnie z poziomem oczekiwanych oszczędności, za co odpowiedzialny jest system zwany: budżetem wodnym, tzw. oszczędność nawadniania. Wszystkie nasze urządzenia kontrolujące pozwalają na wydajne i bardzo efektywne sterowanie poziomem nawadniania ogrodów i wszelkich działek, o które należy dbać i pielęgnować w sposób niewymagający zaangażowania. Sterownik nawadniający sprawdzi się jednak także na posesjach porośniętych trawą lub krzakami ozdobnymi, a systematyczne dostarczanie wody, zagwarantuje utrzymanie ich naturalnego wyglądu.