Nasza strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników i zbierania danych statystycznych oraz marketingowych. W każdej chwili mogą Państwo zmienić ustawienia i zasady przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.
Wersje językowe:

Header

Zgrzewarki elektrooporowe

Kontakt

MPJ SP. Z O. O.  SP. K

ul. Jana Kasprowicza 15
20-232 Lublin, Polska

tel. +48 81 472 22 22

info@mpj.pl

gadu-gadu: 2093980 2093980

skype:

Zeskanuj kontakt komórką !

code mpj

Przejdz do ---> Oferta zgrzewarki elektrooporowe

          Zgrzewarki elektrooporowe służą do elektrooporowego łączenia rur z polietylenu (PE) i polipropylenu (PP) stosowanych do budowy sieci przesyłowych gazu wody i innych mediów. Metoda polega na łączeniu odcinków rur elementem łączącym (kształtką  elektrooporową). Prąd elektryczny przepływając przez element grzejny, zatopiony w kształtce, powoduje roztopienie i połączenie materiałów z których wykonane są kształtka i rura.


 
 Zgrzewarka elektrooporowa

Zgrzewarka posiada mikroprocesorowy sterownik ułatwiający maksymalnie obsługę i zapewniający pełną kontrolę procesu zgrzewania.

Parametry procesu zgrzewania , podane na zgrzewanej elektrozłączce, takie jak: 

  • napięcie zgrzewania (V)
  • czas zgrzewania (sek.) 
  • typ elektrozłączki
  • średnica elektrozłączki
  • czas studzenia

nastawia się ręcznie na klawiaturze lub za pomocą czytnika kodów kreskowych.

 
W przypadku nastawy czytnikiem (lub wpisując kod kreskowy ręcznie) korekcja czasu zgrzewania w zależności od temperatury otoczenia dokonywana jest automatycznie. W przypadku nastawy ręcznej korekty musi dokonać przeszkolony zgrzewacz wpisując odpowiednią (już skorygowaną) wartość czasu zgrzewania.
 
Ostatnie 10 sekund grzania sygnalizowane jest przerywanym  sygnałem akustycznym  a zakończenie procesu grzania sygnałem akustycznym ciągłym.
 
W czasie procesu zgrzewania, urządzenie kontroluje ciągłość obwodu kształtki sygnalizując  po upływie 3 sek. modulowanym sygnałem akustycznym o wystąpienie przerwy w obwodzie elektrozłączki  lub spadkiem prądu poniżej 0, 5 A.
 
Zgrzewarka posiada automatyczną regulację  napięcia grzania, zapewniającą utrzymanie nastawionej wartości z dokładnością 2,5 % przy wahaniach napięcia zasilającego w podanych granicach.


pobierz instrukcję obsługi zgrzewarek w formacie pdf.

Certyfikaty:

certyfikaty